ORTODONTİK TEDAVİ YÖNTEMLERİ

Metal Braketler
Kullanımı en yaygın olan braket tipidir. Metal braket yapımında kullanılan teknoloji yıllar içerisinde uzun bir yol kat etmiştir. Günümüzde her zamankinden daha rahatlardır ve diğer braket çeşitlerine göre daha uygun fiyatlılardır. Metal braketler paslanmaz çelikten yapılmıştır ve braket-ark teli kombinasyonu kullanarak dişlerinizi düzleştirir. Ayrıca özelleştirilebilirler. Kişiliğinize uyacak renkli elastik bantlara sahip olabilir ve diş tellerinizin size daha çekici gelmesini sağlayabilirsiniz.


Seramik Braketler
Seramik braketler, daha az görünür olma avantajı ile metal braketlerin etkinliğini sunar. Bu, diş tellerine sahip olmanın kozmetik görünümüyle ilgilenen hastalar için harika bir seçenektir çünkü bunlar kolayca fark edilmezler, ancak metal tellerin etkinliğini korurlar. Bu özellikleriyle, fazla dikkat çekmeden dişlerini düzeltmek isteyen yetişkin hastalar arasında popülerite kazanmıştır. Genellikle leke tutmazlar. Tedaviniz boyunca renkleri değişmeyecektir. 


Invisalign
Geleneksel diş tellerine yeni bir alternatif olan Invisalign; dişlerinizi düzeltmek için size özel olarak tasarlanmış bir dizi çıkarılabilir, rahat ve görünmez hizalayıclardır. Tamamen şeffaf oldukları için kimse onları taktığınızı farkedemez. Şeffaf plaklarınızı dilediğiniz zaman çıkartabilir, her türlü yemeğin keyfini sürebilirsiniz. Fırçalamak ve diş ipi kullanmak da çok daha kolaydır. Hizalayıcılar metalden yapılmadıkları için daha rahat ve ağızda naziktirler. 
Çarpık ve yanlış hizalanmış dişleri düzeltmek için başka birçok seçenek varken, başka hiçbir tedavi Invisalign ile aynı konfor ve rahatlığı sunmaz. Diğer yöntemlere göre daha az sayıda dişhekimi ziyaretiyle; çapraşıklık, boşluklar, çapraz kapanış, ön çapraz kapanış, derin kapanış ve önde konumlanmış dişler gibi çok çeşitli koşulları tedavi edilebilir.


Kapaklı Braketler
"Kendi kendine bağlanan" diş tellerinin kullanıldığı bir ortodontik tedavidir. Bu, braketlerin elastik veya metal bağlara ihtiyaç duymadan, açıp kapanabilen kapakları vasıtasıyla teli yerinde tuttuğu anlamına gelir. Sürtünme ve basınca neden olan lastiklerle bağlanan geleneksel diş tellerinin aksine kapaklı braketler, dişlerin serbestçe, hızlı ve rahat hareket etmesini sağlar.
 Çoğu hasta, ortodontistlerinin diş tellerini sıktığı günlerden korkar. Bu sistem, bağlantısız bir teknoloji olduğu için daha fazla hareket özgürlüğü ve daha az sürtünme kuvveti vardır ve sıkma ihtiyacı ortadan kalkar. Ayarlamalar için daha az randevu ve daha kısa tedavi süresi gerektirir. Ayrıca, plak çekme ve toplama eğiliminde olan elastik bağlar olmadan, dişlerinizi fırçalamak ve temiz tutmak sizin için daha kolaydır. 
 

invisalign